Igor Matovič a jeho tieňohra

Autor: Ismael P. Májovský | 20.11.2017 o 16:36 | (upravené 20.11.2017 o 19:13) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2471x

Dnes na tlačovej konferencii predstavil Igor Matovič „novú tieňovú vládu“, ktorá má byť akousi alternatívou k súčasným ministrom.

Po klasických floskulách a stereotypoch začal predstavovať svoj tím odborníkov a budúcich ministrov. Prvou, ako už inak, bola podľa I.Matoviča budúca premiérka: „Keď sa chcete niekoho opýtať v parlamente z opozície na otázky zahraničných vecí a eurozóny, tak akosi prirodzene prídete za líderkou tejto témy, za Veronikou Remišovou. Našou Veronikou Remišovou!“ Z toho vyplýva, že by mala byť ministerkou zahraničných vecí.

Ďalším bol Ján Marosz, ktorý je podľa I.Matoviča odborníkom na dopravu, a preto by mal šéfovať tomuto rezortu.

Neskôr pokračoval: „Len u nás nájdete lekárov!“ A spomenul Alana Suchánka (jediného človeka, ktorý musel vrátiť ocenenie Biela vrana za čachre machre s CTčkom) a Mareka Krajčího, budúceho ministra zdravotníctva. Následne za tým vystatovačne dodal, že keď „odídu župani, príde ku nám zdravotná sestra.“ Jediná v celom parlamente!

Keď sa chce niekto z novinárov spýtať na kultúru: „Tak akosi márne v celej opozícií hľadáte, a čuduj sa svete, iba u nás nájdete Jozefa Viskupiča", budúceho ministra kultúry. To by mohlo znamenať, že to s tou funkciou trnavského župana nemyslí až tak vážne, takže to bude ťahať pol na pol.

Ministrom pôdohospodárstva by mal byť Martin Fecko, keďže „jediný rozumie problematike a ostatní pozerajú o čom je reč.“ Tým myslí aj ostatných poslancov z opozície.

Životné prostredie by mal riadiť Ján Budaj, keďže toho média vraj v tejto problematike oslovujú, „lebo v tých druhých kluboch, tí ľudia akosi nie sú", čím nepriamo označil svojich partnerov za nekompetetných.

Potom skritizoval pýchu dnešnej garnitúry aby nevypadol zo svojho stereotypu a pokračoval ďalej.

Tím svojich odborníkov prirovnal k starozákonným „Dávidom“ bojujúcim proti "Goliášom“, ktorých majú zatieniť a neskôr nahradiť.

Zatiaľ však len zatienili svojich kolegov - ostatných členov opozície.

Medzi ďalších členov budúcej vlády by mali patriť: ministerstvo vnútra - Gábor Grendel, ministerstvo financií a hospodárstva - Eduard Heger, ministerstvo školstva - Miroslav Sopko, ministerstvo obrany - Richard Vašečka, ministerstvo práce - Soňa Gaborčáková, ministerstvo spravodlivosti - Milan Vetrák a miesto splnomocnenca pre rómske komunity - Peter Pollák.

Povedal však niekto I.Matovičovi, že nevyhral parlamentné voľby, len sa mu pošťastilo v tých krajských? A povedal mu niekto, že slovenská opozícia voči SMERU-SD je dlhodobo odsúdená na politiku kompromisu a nie vládu jednej strany? Asi nie.

Opäť sa potvrdilo staré známe.

Koaličný potenciál I.Matoviča, a tým de facto aj vládny, sa vždy rovnal a rovná nule.

Možno to s tým predajom firmy nemusel tak urýchliť, tam mu to ako tak išlo.

Aj popri poslaneckom mandáte, ktorý teraz odmieta vykonávať a vymýšľa tieňovú vládu, aby ju mohol riadiť ešte z väčšieho tieňa, akým pre svoje hnutie, nepochybne je.

 

 

 

pozn. pôvodný titulok (Koho „nová tieňová vláda“ stihla zatieniť?) pozmenený 20.11.2017 o 19:10

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Dobré ráno

Dobré ráno: Dotácie na rodovú rovnosť rozdali čudne

Ministerstvo rozdávalo viac ako 21-tisíc eur.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?